ETAP III

Szkolenie paralotniowe odbywa się w kilku etapach.

Poniżej podajemy odnosniki do stron, na których opisujemy szczegółowo program poszczególnych etapów.

Etap III

ETAP III w wielu szkołach jest płatny. Mamy dobrą wiadomość dla WAS. U nas ETAP III jest BEZPŁATNY.


Możecie przystąpić do niego zapisując się na jakikolwiek wyjazd zagraniczny organizowany przez naszą szkołę. Cena będzie dokładnie taka sama jak dla pilotów którzy jadą z nami i płacą nam za naszą opiekę, towarzystwo i organizację wyjazdu.

Dodatkowo, jeśli tylko warunki na to pozwolą poznacie od strony praktycznej zasady lotów na żaglu oraz lotów termicznych. Jesteśmy przekonani, ba, pewni nawet że praktyka czyni mistrza. Dlatego podczas szkolenia do ETAPU II możecie latać tak długo jak warunki i oczewiście Wasza predyspozycja psychiczna i fizyczna pozwoli.

Co w ramach ETAPU III ? W pierwszej kolejności jeśli do tej pory nie mieliście kontaktu z noszeniami termicznymi czy też lotami na żaglu postaramy sie to zmienić. Dowiecie się jak skutecznie wykorzystać noszenia dynamiczne i termiczne, jak ważna jest aerodynamika terenu, jak i gdzie szukać noszeń termicznych. Bedziecie mogli w praktyce ćwiczyć te wszystkie elementy. Piloci mający już za sobą doświadczenia w lotach termicznych i żaglowych mogą skorzystać z informacji jak używać elektronikę np. GPS, kiedy na przelocie dobrze jest wcisnąć belkę speeda, jak wykorzystać albedo, jak w końcu wykonywać przeloty. Bardzo prawdopodobne że swoje pierwsze przeloty będziecie mogli zrobić w towarzystwie instruktora, który startując z Wami w powietrze będzie Waszym przewodnikiem tłumacząc przez radio gdzie są noszenia, gdzie nie należy się zapuszczać, co w danej chwili należy zrobić.


Zobacz ofertę wyjazdów
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image