Responsive image

Uprawnienia do lotów za wyciągarką Pińczów

Areoklub Regionalny w Pińczowie

Szkolenie H
Cena: 599,99zł

TERMINY:

27.04.2020 - 03.05.2020 wolne miejsca

Zapisz się na kurs

Zdobądź uprawnienia do startu paralotnią na holu!

Zapraszamy na przeszkolenie H do Pińczowa.

Ponieważ w Polsce przeważa teren nizinny, starty za wyciągarka cieszą się ogromną popularnością. Po ukończeniu przeszkolenia będziesz mógł korzystać z licznej sieci lotnisk w całej Polsce obsługujących loty na holu.

Baza szkoleniowa zlokalizowana jest na Ponidziu, przepięknie położonego między zalewem w Pińczowie a rzeką Nidą a jej urokliwe meandry przyciągają pilotów z takich miast jak Kielce, Radom, Tarnów, Kraków a nawet Warszawa.


H

Dla kogo?

Szkolenie to jest dedykowane wszystkim pilotom posiadającym ŚK którzy szkolili się w górach a chcieliby posiadać uprawnienie do startów holowanych.

Uwaga! Robiąc w naszej szkole wybrany kurs paralotniowy etapu 1 lub 2 automatycznie zdobywasz uprawnienia H bez żadnych dodatkowych opłat. Szkolenia w Pińczowie prowadzone są za wyciągarka stacjonarną.

Responsive image
Responsive image
Responsive image

Program zajęć szkolenia H

Szkolenie paralotniowe prowadzone jest zgodnie z programem zatwierdzonym
i opublikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Szkolenie teoretyczne

W trakcie tego szkolenia zanim przystapimy do zajęć praktycznych pilot zapoznaje się z:

  • rodzajami wyciągarek używanych do holowania
  • zasadami bezpieczeństwa w trakcie lotu na holu
  • zagrożeniami które na holu mogą wystąpić

Szkolenie praktyczne

W trakcie tego szkolenia zanim przystąpimy do zajęć praktycznych pilot zapoznaje się z:

  • w trakcie szkolenia należy wykonać 10 startów holowanych
  • szkoleni piloci posiadają obustronną łączność z instruktorem
  • na startowisku znajduje się kierownik lotów a wyciągarkę obsługuje osoba z uprawnieniami

Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia

kończy się wydaniem zaświadczenia o ukończeniu szkolenia do lotów/startów holowanych "H" które to zaświadczenie należy mieć zawsze przy sobie jeśli zamierzamy wykonywać starty holowane. Uprawnienia te również są wpisywane do książki lotów pilota. Uprawnienia "H" NIE są wpisywane do Świadectwa Kwalifikacji.

Sprzęt na naszych kursach

Szkolimy na nowych paralotniach

Kursy przeprowadzamy na nowych paralotniach NEMO 4, nowych uprzężach Dudka wyposażonych w nowe systemy ratownicze. Sprzęt szkoleniowy na wiosnę każdego roku jest wymieniany na nowy. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa oraz maksimum komfortu użytkowania.

Zapewniamy komplet sprzętu dla każdego ucznia

W cenie kursu każdy pilot zostaje wyposażony w skrzydło i komplet potrzebnego sprzętu. W skład kompletu wchodzi paralotnia Nemo4, uprząż Disco, RSH (Ratowniczy System Hamujący), kask, radio, wariometr (na II ETAP). Nie musisz martwić się o ich zakup, tym bardziej, że najlepiej jest dokonać tego po kursie by dobrać coś indywidualnie pod siebie.

Responsive image Responsive image Responsive image
Skrzydło Dudek NEMO 4

Wybór modelu nie jest przypadkowy, skrzydło Dudek Nemo 4 to bardzo bezpieczne i wybaczające błędy skrzydło rekreacyjne polecane jako pierwszy zakup po ukończeniu kursu (szkolisz się więc na tym typie skrzydła na, którym będziesz latać w przyszłości). Dudek Nemo 4 to skrzydło, które pozwoli na bezstresowe loty w termice, holowania, przeloty, a nawet latanie z napędem a wrażenia z lotów zostaną z tobą na długo. Więcej informacji o Nemo 4 na stronie dudek.eu.

Dwóch doświadczonych instruktorów / grupy max 5-6 osobowe

Responsive image

WOJTEK ŁUCZYŃSKI "TROLL"

Właściciel szkoły, instruktor paralotniowy i narciarski, pilot tandemowy, wieloletni instruktor i współwłaściciel najstarszej szkoły paralotniowej w Polsce. Kocha góry, wodę i wszelkie formy sportu z nimi związane.

Responsive image

ZBYSZEK GOTKIEWICZ

Kopalnia wiedzy o lataniu, czynny zawodnik z wieloma tytułami na koncie. Autor kultowej książki "Suma wszystkich błędów w para­lotniarstwie", instruktor paralotniowy, pilot testowy Dudka, pilot tandemowy, paralotniowy obieżyświat.

Responsive image

JAREK "KIEROWNIK WYCIĄGARKI"

Bez niego nie było by holi, nie było by latania, nie było by szkolenia. To bardzo odpowiedzialna rola, a Jarek wywiązuje się z niej bez zarzutu. Oto Jarek na zdjęciu w swoim wiekowym niezawodnym holowniku lin.

Baza szkoleniowa

Areoklub Regionalny w Pińczowie

Nasza baza zlokalizowana jest na terenie Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie, przepięknie położonego między zalewem w Pińczowie a rzeką Nidą, gdzie możesz podziwiać jej urokliwe zakola i meandry.

To miejsce, gdzie nie tylko nauczysz się latać, ale miło spędzisz czas (również z rodziną) oraz odpoczniesz w bliskim kontakcie z naturą.

Responsive image

Atrakcje turystyczne i wypoczynek

W pobliżu Pińczowa znajdziesz wiele atrakcji turystycznych wartych obejrzenia, a w samym mieście bardzo dobrą infrastrukturę gastronomiczną i miło spędzisz czas. W wolnych chwilach możesz popływać na kajakach i odpocząć na plaży zalewu lub rzeki. Bliskość wody przemawia za tym by na szkolenie zabrać całą rodzinę, która z pewnością nie będzie się nudzić.

Doskonała lokalizacja

Prawie centralne położenie Aeroklubu - blisko Kielc i Krakowa, okolica wręcz tryskająca pięknem krajobrazu z meandrami Nidy na czele przyciąga pilotów z okolicznych miast (w tym nawet z Warszawy).

Niezrównana atmosfera

Doskonała lokalizacja i świetna baza szkoleniowa z niezrównaną atmosferą lotniczą, czynią Pińczów jednym z lepszych miejsc do paralotniowego szkolenia z napędem oraz na holu. To miejsce, gdzie nie tylko nauczysz się latać, ale miło spędzisz czas (również z rodziną) oraz odpoczniesz w bliskim kontakcie z naturą.

Warto przyjechać do nas, na szkolenie, na latanie, na wieczorne posiadówki przy grillu z niekończącymi się lotniczymi opowieściami. Serdecznie zapraszamy.

Miejsca noclegowe na terenie Aeroklubu

Ośrodek dysponuje jedenastoma miejscami noclegowymi w pięciu pokojach z w pełni wyposażoną kuchnią oraz łazienkami. Do dyspozycji Wi-fi, hangar gdzie można zostawić sprzęt, grill, miejsce na ognisko…

  • 4 pokojami - 2 os. w cenie 35 zł/os.
  • 1 pokojem - 3 os.
  • miejscami kempingowymi dla tych którzy chcą rozbić namiot czy postawić przyczepę

Więcej na stronie Areoklubu w Pińczowie www.arwp.pl

Responsive image
Responsive image
Responsive image
Responsive image

Warunki uczestnictwa

Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu H jest posiadanie Świadectwa Kwalifikacji Pilota paralotni lub zapisanie się na wybrany kurs paralotniowy z naszej oferty prowadzony w Pińczowie.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest ukończenie 15 roku życia (zgoda rodziców lub opiekunów prawnych jeśli nie masz skończonych 18 lat), oraz wykształcenie minimum podstawowe.

Szkolimy w bardzo małych grupach

Ponieważ stawiamy na jak najwyższą jakość naszych szkoleń oraz na niemal indywidualne nauczanie, przyjmujemy na kursy ograniczoną ilość osób. W ramach jednego szkolenia może wziąć udział maksymalnie 5-6 pilotów, na których przypada aż dwóch instruktorów.

Dlatego o rezerwacji terminu decyduje kolejność zgłoszeń.

Responsive image